332 uczniów z powiatu hajnowskiego napisze egzamin gimnazjalny

W powiecie hajnowskim do egzaminu gimnazjalnego przystąpi 332 uczniów. Najwięcej, bo aż 183 uczniów pisać go będzie w Hajnówce. Najmniej, bo tylko 12 – w Dubiczach Cerkiewnych. W pozostałych miejscowościach powiatu hajnowskiego liczba gimnazjalistów przystępujących do egzaminu jest bardzo zróżnicowana: w Białowieży do arkuszy zasiądzie 17 uczniów, w Czyżach – 13, w Narwi – 16, w Dubinach – 26, w Kleszczelach – 18, w Czeremsze – 22, w Narewce zaś – 25.

23 kwietnia, w środę, rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne, obowiązkowe dla każdego ucznia III klasy gimnazjum. Pierwszego dnia uczniowie zmierzą się z częścią humanistyczną. O 9:00 rozpoczną część sprawdzającą wiedzę z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. O 11:00 rozpocznie się część weryfikująca wiedzę z zakresu języka polskiego.

Część humanistyczna rozpoczyna trzydniowy czas zmagań egzaminacyjnych. W czwartek, 24 kwietnia, uczniowie napiszą część matematyczno-przyrodniczą. 25 kwietnia zaś, w piątek, zmierzą się z częścią sprawdzającą wiedzę z zakresu języka obcego nowożytnego.

18 czerwca szkoły otrzymają od okręgowej komisji egzaminacyjnej wyniki egzaminów. Od 2012 roku są one podawane nie w punktach, a w procentach lub centylach.

freepik

freepik

Na uczniów, którzy z różnych przyczyn nie przystąpią do egzaminu gimnazjalnego w kwietniu, czeka dodatkowy termin. Zaplanowano go na 2 (część humanistyczna), 3 (część matematyczno-przyrodnicza) oraz 5 czerwca (część z języka obcego nowożytnego).

Egzamin gimnazjalny w Polsce przeprowadzany jest od 2002 roku. Jego termin i przebieg ustala Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Źródło: Centralna Komisja Egzaminacyjna

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża, Czeremcha, Czyże, Dubicze Cerkiewne, Hajnówka, Kleszczele, Narew, Narewka Tagi: , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...