4 edycja warsztatów „e-Przyrodnik” za nami!

Podczas 4. edycji warsztatów zorganizowanych w ramach projektu „e-Przyrodnik: Bioróżnorodność zespołów dużych ssaków leśnych południowego Podlasia” można było poznać efekty wiosennej sesji zbierania zdjęć i nagrań. Obserwacje w udokumentowanej postaci możliwe były dzięki zainstalowaniu foto-pułapek.

e-przyrodnik Białowieża

W warsztatach wzięli udział uczniowie z 10 podlaskich szkół Podczas spotkania mieli okazję zaprezentować najciekawsze materiały, pochwalić się swoimi osiągnięciami i podzielić wrażeniami.

Podczas warsztatów uczniowie wysłuchali również wykładu na temat środowiskowych uwarunkowań występowania dużych ssaków drapieżnych i kopytnych w Polsce. Mieli także okazję wziąć udział w zajęciach praktycznych, podczas których doskonalili swoje umiejętności w zakresie metod analizy statystycznej danych naukowych.

Na tych spotkaniach nie koniec. Wszyscy miłośnicy przyrody są zaproszeni do współpracy. Mogą pomóc w identyfikacji ssaków na nagraniach i zdjęciach zebranych w ramach projektu. Aby móc uczestniczyć w tym procesie, wystarczy zarejestrować się na stronie: eprzyrodnik.pb.edu.pl.

Warsztaty odbyły się 24 kwietnia w Instytucie Badania Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży.

Źródło: portal IBS PAN w Białowieży

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża Tagi: , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...