Akcja „Masz Głos, Masz Wybór”

Pomysłodawcą akcji „Masz Głos, Masz Wybór” jest Fundacja im. Stefana Batorego. Jej działacze poprzez zaplanowane działania informacyjne chcą pomóc mieszkańcom w przygotowaniu gmin do jesiennych wyborów samorządowych.

masz głos, masz wybór

Najistotniejsze przed wyborami jest to, by mieszkańcy zagłosowali świadomie. Niewłaściwe jest typowanie odpowiedniego kandydata w dniu wyborów. Często jest tak, że decyzje podejmowane są w lokalu wyborczym. Nie sztuką jest postawienie znaku „X” przy nazwisku kojarzonym głównie z plakatów wyborczych.

Aby pomóc mieszkańcom w podjęciu świadomego wyboru, Fundacja przygotowała 6 krótkich sposobów na to, aby dobrze przygotować gminę do wyborów. Z jej pomocą mieszkańcy będą mogli przeprowadzić debaty wyborcze tak, aby dotyczyły tematów istotnych dla gminy, przygotować lokalne kampanie na rzecz udziału w głosowaniu, dopilnować, by kandydaci przedstawili rzetelne programy, sprawdzić, czy osoby starsze i niepełnosprawne mają szansę wziąć udział w wyborach.

Aby przyłączyć się do akcji, należy się zarejestrować na stronie maszglos.pl do 13 kwietnia 2014. Udział jest bezpłatny, a chętni otrzymają pomoc Fundacji im. Stefana Batorego. Będą również mogli wziąć udział w dwóch szkoleniach, które zostaną poprowadzone przez ekspertów z Centrum OPUS, Pracowni Zrównoważonego Rozwoju, Sieci Obywatelskiej – Watchdog Polska, Stowarzyszenia 61 i Stowarzyszenia Szkoła Liderów. Eksperci zapewnią również wsparcie uczestnikom na co dzień.

Patronat nad akcją objęło Polskie Radio Białystok.

Źródło: Polskie Radio Białystok

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża, Czeremcha, Czyże, Dubicze Cerkiewne, Hajnówka, Kleszczele, Narew, Narewka Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...