Akcja Policji. W Białowieży „aresztowano” znaki

Bronisław Komorowski w marcu odwiedził nasz region w związku z prowadzoną przez siebie kampanię wyborczą

W Białowieży Prezydent spotkał się z leśnikami. W związku z wizytą Prezydenta mieszkańcy postanowili zwrócić uwagę na problem Puszczy Białowieskiej – masowe usychanie świerku atakowanego przez kornika drukarza- około 7 mln metrów sześciennych drzewa o wartości kilku miliardów złotych.

Do niszczeń drzew przyczyniły się niewłaściwe decyzje Ministerstwa Środowiska pisze portal niezalezna.pl. Mieszkańcy wzdłuż drogi BiałowieżaHajnówka umieścili tablice z hasłami: „Sabotaż”, „Tu tętniło życie”, „Przyjdź na nasz grób”, „Ludzie gdzie jesteście? Ratujcie nas, my umieramy”, „Puszcza Białowieska umiera”.

Policja szybko zauważyła tabliczki postawione w pasie drogowym, jak się okazało bez zgody Zarządu Dróg Wojewódzkich. Prawo zabrania samowolnego stawiania na drodze jakichkolwiek znaków, tablic lub symboli, co podlega wykroczeniu. Policjanci wykonali dokumentację fotograficzną i sami zdemontowali znaki, które zostały zabrane na komisariat policji.

A wszystko po to by wizyta Bronisława Komorowskiego przebiegła wg hasła, które głosi w kampanii wyborczej  „Zgoda i bezpieczeństwo”.

sabotaz-puszcza

Protest przeciwko działaniu ekologów w Puszczy Białowieskiej

 

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...