Atrakcje na Dzień Ochrony Środowiska

7 czerwca Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska organizuje w Białymstoku festyn ekologiczny. Na Rynku Kościuszki wszystkich odwiedzających centrum Białegostoku czeka mnóstwo atrakcji z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

Już od godziny 10:00 będzie można odwiedzić stoiska RDOŚ w Białymstoku, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, Białowieskiego Parku Narodowego, Biebrzańskiego Parku Narodowego, Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, Suwalskiego Parku Krajobrazowego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, Nasz Białystok jest Eko z Przedsiębiorstwa Usługowo – Handlowo – Produkcyjnego „LECH” oraz Starostwa Powiatowego w Hajnówce.

Na każdym stoisku coś dla siebie będą mogli znaleźć zarówno ci młodsi, jak i starsi odwiedzający. Na miłośników przyrody czekają m.in. zagadki przyrodnicze, magnetyczne tablice edukacyjne, tropy zwierząt oraz quizy rysunkowe.

O 12:00 odbędzie się również pokaz mody ekologicznej pod hasłem EKO STYL 2014. W role projektantów kolekcji wykonanej z materiałów przeznaczonych do recyklingu wcielą się dzieci z klasy „0” z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II oraz przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Kleosinie.

Uczestnicy festynu, którzy przyniosą co najmniej 80 butelek typu PET będą mieli okazję otrzymać niedostępny w sprzedaży album z płytą CD pt. „Dlaczego w trawie piszczy? Gawędy Simony Kossak”.

Będzie można także wziąć udział w warsztatach, zabawach edukacyjnych, pomalować w kąciku rysunkowym oraz przemienić się w coś innego, dając pomalować swoją twarz. Takie atrakcje przygotował Nasz Białystok jest Eko. Dodatkowo każdy, kto przyniesie co najmniej 10 zużytych baterii otrzyma antystresową zabawkę oraz torbę ekologiczną.

Specjalny konkurs przygotował również Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Wystarczy znać odpowiedzi na 3 pytania i wrzucić kupon do urny. O 12:00 i 14:30 zostaną przeprowadzone losowania, w których będzie można wygrać torby z gadżetami.

Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Białegostoku. Festyn zakończy się o 15:00.

Źródło: portal RDOŚ Białystok

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Za miedzą Tagi: , , ,

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...