Bezpieczne ferie

Policja realizuje działania mające na celu przygotowanie dzieci do wypoczynku zimowego. W ramach programu prewencyjnego „Bezpieczne ferie” przedstawiciele Policji spotkali się z uczniami  szkół podstawowych w Boćkach i Andryjankach.

Pracownicy zajmujący się prewencją kryminalną w Komendzie Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim prowadzą działania w ramach programu „Bezpieczne ferie”. Celem realizowanych spotkań jest przygotowanie najmłodszych do rozsądnego i bezpiecznego wypoczynku zimowego.

Mundurowi i pracownicy cywilni odwiedzili uczniów klas I-III w Szkole Podstawowej w Boćkach oraz Andryjankach. Spotkanie odbyło się przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Czeremsze. Dzieci aktywnie uczestniczyły w pogadance, wspólnie z prowadzącymi przypominając o podstawowych zasadach, którymi należy się kierować podczas zimowych zabaw na śniegu czy na lodzie.

Z uwagi na wyjazdy niektórych dzieci na wypoczynek zimowy w różne rejony kraju czy też do innych państw, przedstawiciele Straży Granicznej omówili zasady prawidłowego postępowania w przypadku pobytu w pobliżu granicy państwa lub przekraczania jej.

Uzyskane podczas spotkania informacje dzieci mogły utrwalić rozwiązując przygotowane przez pracowników Policji materiały tematyczne oraz otrzymując „Kodeks postępowania w trakcie ferii zimowych”. Szczególną atrakcją  był pokaz sprzętu służbowego używanego przez Policję i Straż Graniczną.

bielsk-dzieci-1

bielsk-dzieci21źródło: KPP w Bielsku Podlaskim

 

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Powiat bielski

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...