Białowieża Czyta Dzieciom

Białowieża Czyta Dzieciom to projekt nawiązujący do akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, prowadzonej przez Fundację ABCXXI. Głównym celem czytania najmłodszym dzieciom jest wspomaganie ich rozwoju dzieci poprzez kształcenie nawyku codziennego czytania. Program prowadzony jest przez Uniwersytet Powszechny im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach przy współpracy z Zespołem Szkolno – Przedszkolnym w Białowieży.

Osobami spotykającymi się z dziećmi i czytającymi im są nie tylko wychowawczynie, ale i zaproszone osoby: rodzice, autorzy książek czy aktorzy.

W każdy poniedziałek o 12:00 w najmłodszej grupie maluchów i o 12:15 w grupie starszaków w przedszkolu w Białowieży zaproszony gość czyta dzieciom książkę. Każdy może dołączyć do akcji już dzisiaj – wypożyczyć książkę i czytać ją swojemu dziecku oraz przyjść do przedszkola i czytać wszystkim dzieciom.

Czytanie przede wszystkim wspomaga rozwój dzieci, zarówno intelektualny, emocjonalny, jak i społeczny. Uczy poznawać świat, budując podstawy empatii. Wpływa na budowanie więzi między rodzicem a dzieckiem, a także nauczycielem a dzieckiem. Czytanie kształtuje również w dzieciach przyszłych, dorosłych czytelników.

Uniwersytet Powszechny im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach prowadzi program czytania już od 2009 roku.

Do głośnego czytania dzieciom może zgłosić się każdy. Wystarczy przyjść do przedszkola i zadeklarować chęć uczestnictwa w programie lub skontaktować się telefonicznie z Uniwersytetem pod numerem:  600 808 433.

Uniwersytet w Teremiskach realizuje projekty edukacyjne dzięki dofinansowaniu ze środków Fundacji Edukacyjnej im. Jacka Kuronia.

uniwersytet w teremiskach logo

Źródło: Portal Uniwersytetu Powszechnego im. J. J. Lipskiego w Teremiskach

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża Tagi: , , , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...