Białowieża: Opowieści z Walizki w przedszkolu

Joanna Sarnecka, pisarka, plastyczka, aktorka i reżyserka, gościła w przedszkolu w Białowieży. Opowiadała dzieciom bajkę prowansalską o Klementynce.

Joanna Sarnecka, obecna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, specjalizuje się w opowiadaniu historii. Realizuje autorski program „Opowieści z Walizki”.

Po wysłuchaniu opowieści o uwiedzionej przez czarownicę małej Klementynce, dzieci wzięły udział w warsztatach robienia szmacianych laleczek. Każde dziecko stworzyło swoją własną postać lalki – w kolorowym ubranku, z oczkami z cekinów i włosami z włóczki.

Joanna Sarnecka nie tylko pisze opowiadania i bajki, ale opowiada swoje bajki oraz te z całego świata. Oprócz wielu przedsięwzięć, przygotowuje też dwa spektakle cygańskie: „Spódnica ze wszystkich kwiatów świata” dla dorosłych oraz „O człowieku, który zwał się NIC”, dla dzieci. Oba będzie można zobaczyć w Teatrze w Teremiskach na początku września (5 września spektakl dla dzieci, 6 września zaś – dla dorosłych).

Spotkanie z Joanną Sarnecką odbyło się w ramach programu Białowieża Czyta Dzieciom finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego oraz Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia.

Źródło: portal Uniwersytetu Powszechnego im. J.J. Lipskiego w Teremiskach

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża Tagi: , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...