Do Bielska Podlaskiego przyjechały juz relikwie Św. Marii Magdaleny

Do Bielska Podlaskiego dotarły już relikwie św. Marii Magdaleny. Jutro przewiezione będą na Grabarkę. W uroczystościach na Świętej Górze weźmie udział prezydent Bronisław Komorowski. Przez tydzień delegacja mnichów z relikwiami odwiedzi miejsca ważne dla prawosławia m.in. na Podlasiu, gdzie mieszka sporo wyznawców prawosławia – na Świętej Górze Grabarce koło Siemiatycz czy w Białymstoku – cerkiew św. Mikołaja. Na koniec dotrą do Wrocławia i Łodzi.

Jak zapowiedział Jan Smyk ze Stowarzyszenia Bractwa Prawosławnego św. Cyryla i Metodego, które razem z Cerkwią prawosławną organizują pielgrzymkę relikwii, każdy z wiernych będzie mógł się pokłonić tym relikwiom. W każdym z tych miejsc zostanie odprawiona liturgia, a jeśli zajdzie taka potrzeba, świątynie będą otwarte całą noc, tak aby każdy mógł je zobaczyć.

Program pobytu i wystawienia św. Relikwii z klasztoru na gorze Athos na Podlasiu:
-18.08.2014 poniedziałek-
*Bielsk Podlaski o godz. 13.30 pożegnanie św. Relikwii i odjazd do Kleszczel
*Kleszczele o godz. 14.30 spotkanie w Kleszczelach
*Grabarka o godz. 17.00 spotkanie św. Relikwii na sw. Gorze Grabarce, od godz. 17.45 całonocne czuwanie.
-19.08.2014 wtorek:
Św. Gora Grabarka: godz. 01.00 I Święta Liturgia, godz. 04.00 II Święta Liturgia, godz. 6.30 III Święta Liturgia, godz. 9:45 IV Święta Liturgia.
O godz. 15.00 pożegnanie sw. Relikwii i odjazd do Hajnówki.
Godz. 16:45 spotkanie w katedrze Św. Trójcy w Hajnówce
-20.08.2014 środa
godz. 8:00 spotkanie św. Relikwii w Słochach Annopolskich
godz. 9:00 poświęcenie nowo wybudowanej świątyni w Słochach Annopolskich ku czci św. Marii Magdaleny, Święta Liturgia
Godz. 14:30 pożegnanie św. Relikwii odjazd do Białegostoku przez Zwierki
Godz. 17:00 spotkanie św. Relikwii w katedrze św. Mikołaja w Białymstoku
-20.08.2014 czwartek
Uroczystości w katedrze św. Mikołaja w Białymstoku i o godz. 10:00 pożegnanie św. Relikwii i odjazd do Wrocławia.

relikwie-z-gory-Atos

Relikwiarz, który przywieźli mnisi z góry Atos, z prawej strony widać dłoń św. Marii Magdaleny (Materiały organizatorów)

Razem z relikwiami św. Marii Magdaleny z klasztoru na górze Athos przyleci fragment Krzyża Świętego. Jak stwierdził ksiądz dr Doroteusz Sawicki: Ta wizyta to duże wydarzenie nie tylko dla wyznawców Kościoła prawosławnego, ale dla wszystkich chrześcijan, także katolików. Maria Magdalena była pierwszą osobą, która dowiedziała się o zmartwychwstaniu Chrystusa. Te relikwie rzadko opuszczają górę Athos, aby do nas dotarły starano się o to od ponad 3 lat.

Wierni beda mogli pocałowac dłoń Marii Magdaleny, która… wydziela przyjemny zapach

Niezwykłe jest to, że przechowywana w szkatule dłoń św. Marii Magdaleny nie tylko nie uległa rozkładowi, ale wciąż utrzymuje temperaturę ludzkiego ciała. Dodatkowo ma ona wydzielać przyjemny zapach. Będą się mogli o tym przekonać ci, którzy zechcą ucałować relikwie. Na stronie internetowej katedry prawosławnej przy pl. Wileńskim w Warszawie, której św. Maria Magdalena jest patronką, znajdują się wskazówki dla wiernych na czas pobytu relikwii (www.diecezja.waw.pl) Jest m.in. taki punkt skierowany do pań: „Bardzo ważne: nie malujemy ust przed ucałowaniem św. relikwii (nie zostaniemy dopuszczeni do Ich ucałowania)”.

Maria Magdalena znała zbawiciela świata Jezusa Chrystusa, osobiście doświadczyła jego uzdrawiającej siły.

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Za miedzą Tagi: 

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...