BiKer – Rejestracja w systemie wypożyczalni rowerów

System BiKer czyli wypożyczalnia rowerów w Białymstoku ruszył z końcem maja. Krótką historię przedstawiliśmy już we wcześniejszym artykule, który można znaleźć w tym miejscu. Dzisiaj skupimy się na trudnościach z rejestracją a w kolejnych częściach o pułapkach czyhających na rowerzystów.

Rejestracja powinna być łatwa i taka prawie jest gdyby nie kwota 10pln jaką należy wpłacić na rachunek firmy obsługującej wypożyczalnię żeby aktywować konto. Każdy posiadacz karty kredytowej mógłby przynajmniej teoretycznie wykonać taki przelew bezpośrednio z terminala. Niestety obecnie z terminala czyli stacji dostępnej tuż obok stojących rowerów nie jest to możliwe. System owszem próbuje nawiązać nieszyfrowane połączenie w celu przekazania pieniędzy przez kolejną zewnętrzną firmę obsługującą płatności transferuj.pl ale sama transakcja nie dochodzi do skutku. Jednym słowem karta kredytowa pozwala na założenie konta ale nie na jego aktywację.

Jednym z rozwiązań skorzystanie ze smartfona i wykonanie przelewu online.

Trudno dzisiaj korzystać ze stacji bez telefonu oraz Internetu, nieco łatwiejszym rozwiązaniem jest wcześniejsza rejestracja na stronie http://bikerbialystok.pl/ pomimo braku potwierdzenia certyfikatu oraz wykonanie przelewu w kwocie minimum 10pln.

Jak już piszemy o stronie rejestracji warto zauważyć, że po założeniu konta nawet dzisiaj po tygodniu działania wypożyczalni logowanie na swoje konto po prostu nie jest możliwe, pokazuje się error nic więcej nam  nie mówiący. W tej chwili więc sprawdzenie stanu naszego konta przez Internet nie jest zwyczajnie możliwe.

Terminal jest zasilany ogniwami słonecznymi dlatego może jego działanie jest powolne, czasami czekanie po 30 sekund na kolejny krok a tych kroków przed wypożyczeniem trzeba kilka wykonać, np.: podać numer telefonu, hasło,  numer roweru itp.,  może irytować. Bywa też, że oprogramowanie nie przyjmuje np. karty zbliżeniowej i trzeba po kilka razy nią dotykać do miejsca zbliżenia.

Zapraszamy już jutro na kolejną porcję informacji o białostockiej wypożyczalni rowerów.

Stacja Rowerowa BiKer

Stacja Rowerowa

Terminal na stacji rowerowej BiKer

Terminal na stacji, KOD: jest kodem zamka w lince dołączonej do roweru.

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Za miedzą Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...