Bójka pseudokibiców Jagiellonii i Lechii

Prawie 20 tys. kibiców zgromadził wczorajszy mecz na białostockim stadionie.

Doskonałe widowisko trwało do końca, Jagiellonia w niesamowitej końcówce wygrała z Lechią 4:2. Był również świetny doping większości zgromadzonych na trybunach kibiców. Wśród nich znaleźli się niestety również tacy, którzy szukali niesportowych emocji poza boiskiem.

Kibice zauważyli lukę kiedy nie zostali odizolowani na poziomie pierwszym i  i za 43 sektorem stadionu wyłamali kratę. Rozpoczęła się bezpośrednia konfrontacja pomiędzy kibicami obu drużyn.

Wobec nieradzącej sobie z tą sytuacją służby porządkowej organizatora imprezy, i na jego wniosek wkroczyła w to miejsce Policja, która spacyfikowała zajście.

jagiellonia-lechia

Dodatkowo okazało się również, że służba porządkowa organizatora nie sprostała wymaganiom w zakresie kontroli osób wchodzących na teren obiektu, gdyż na stadion i trybuny zostały wniesione przez przyjezdnych materiały pirotechniczne.

Podczas trwania meczu kibice Lechii Gdańsk w swoim sektorze stadionu rozłożyli tzw. sektorówkę i pod jej osłoną odpalili materiały pirotechniczne, a kilka minut później odpalili około 30 rac, co skutkowało przerwą w rozgrywkach.

Nie była to zresztą jedyna nieplanowana przerwa w spotkaniu, do której doszło za sprawą fanów drużyny gości. Już w pierwszych minutach spotkania mecz był dwukrotnie przerwany. Wówczas, bowiem z sektora gości na płytę boiska posypały się serpentyny.

W trakcie meczu zatrzymanych zostało 3 kibiców. Dwóch z nich w wieku 19 i 39-lat zostało ujętych po tym jak wdarli się do strefy buforowej, gdzie doszło do szarpaniny pomiędzy kibicami obydwu drużyn i ochroną. Trzeci zaś w wieku 24-lat wdarł się na murawę boiska.

Cała trójka zatrzymanych za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem. Trwa również identyfikacja innych osób, które brały udział w starciu kibiców obu drużyn.