Centralne Biuro Śledcze zatrzymało pseudokibiców z Hajnówki

4 mieszkańców powiatu hajnowskiego związanych ze środowiskiem pseudokibiców jednego z lokalnych klubów sportowych w Hajnówce zatrzymali policjanci CBŚP z Białegostoku. Mężczyźni usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności mieszkanki Hajnówki, pobić z użyciem noża i wprowadzania do obrotu narkotyków. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na 2 miesiące.
Policjanci CBŚP z Białegostoku ustalili, że 4 mieszkańców Hajnówki, związanych ze środowiskiem pseudokibiców jednego z lokalnych klubów sportowych dopuściło się szeregu przestępstw. Mężczyźni w wieku od 22 do 30 lat zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania.

W prokuraturze usłyszeli zarzuty udziału w pobiciach do jakich dochodziło w Hajnówce i innych miejscowościach województwa podlaskiego w latach 2012-2015. Podczas jednego z pobić na osiedlowym boisku w Hajnówce użyli noża.

Mężczyźni mają też na koncie pozbawienie wolności jednej z mieszkanek tego miasta, co zdaniem prowadzących śledztwo było próbą zastraszenia, by kobieta nie współpracowała z organami ścigania.

cbsp

Zatrzymani handlowali również substancjami psychotropowymi: amfetaminą i mefedronem.

Dotychczas w sprawie rozpracowywanej przez policjantów CBŚP zastosowanych zostało 42 tymczasowe aresztowania. 3 osoby nadal przebywają w tymczasowym areszcie. W sprawie występuje aktualnie 112 podejrzanych.

Podczas przeszukań policjanci CBŚP zabezpieczyli prawie kilogram amfetaminy i 750 sztuk różnego rodzajów anabolików. Funkcjonariusze szacują, że grupa wprowadziła do obrotu nie mniej niż 6 kg narkotyków.

 

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...