Ćwiczenia autoprezentacji w Młodzieżowym Centrum Kariery

11 września w Młodzieżowym Centrum Kariery w Hajnówce odbyło się spotkanie młodzieży poszukującej pracy z doradcą zawodowym.

???????????????????????????????

Na wstępie przeprowadzono ćwiczenie „Moja wizytówka”, które miało na celu wyjaśnienie pojęcia autoprezentacji i ukazanie uczestnikom odpowiedzi na pytanie kim jestem? W dalszej części spotkania podczas dyskusji poruszono kwestie związane z pojęciem komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Doradca zawodowy omówił bariery występujące w procesie komunikacji oraz sposoby ich niwelowania. Uczestnicy zwrócili uwagę na problem pierwszego wrażenia i dostrzegli jak wielkie znaczenie w autoprezentacji ma wygląd zewnętrzny.

Następnie omówiono sposoby sporządzania dokumentów aplikacyjnych. Doradca zawodowy zapoznał uczestników ze specyfiką rozmowy kwalifikacyjnej, omówiono najczęściej zadawane pytania przez pracodawcę.

Na koniec zajęć uczestnicy opracowali katalog praktycznych zasad dotyczących rozmowy kwalifikacyjnej i komunikacji interpersonalnej, które stanowią integralną część autoprezentacji.

Informacje otrzymaliśmy od Katarzyny Łysakowskiej. Dziękujemy!

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: 

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...