Członkowie hajnowskiego Koła Terenowego PZN poznają kulturę

21 czerwca członkowie Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Hajnówce, wraz z opiekunami, wyruszyli w podróż do placówek kulturalnych.

Wycieczkę rozpoczęło zwiedzanie białostockiego Muzeum Historycznego. Goście mogli zapoznać się ze zbiorem eksponatów muzealnych. Kustosz, dostrzegając specjalne potrzeby gości, bardzo rzetelnie i obrazowo przedstawiał poszczególne eksponaty, umożliwiając dotknięcie wielu z nich. Dla osób słabo widzących, taki sposób obcowania z kulturą jest olbrzymim ułatwieniem poznawczym. Poprzez namacalne wyczucie charakterystycznych rzeźbień i wyżłobień w rozmaitych eksponatach, uczestnicy wycieczki mogli zauważyć różnice między stylami w architekturze czy zdobnictwie wnętrz.

koło PZN Hajnówka

Następnie członkowie Koła wzięli udział w przedstawieniu teatralnym „Rewizor” w białostockim Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki. Przedstawienie obejrzeli korzystając nie tylko ze zmysłu słuchu, ale przede wszystkim z serca.

Głównym celem przedsięwzięcia było ułatwienie osobom niepełnosprawnym z dysfunkcja wzroku dostępy do podstawowych dóbr kultury. Celem było także wsparcie członków hajnowskiego koła w procesie aktywizacji społecznej.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Hajnówce.

Tekst: Alicja Leoniuk

Zdjęcia: Mikołaj Jankowski

Źródło: portal Starostwa Powiatowego w Hajnówce

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...