Czy Android może przyciągnąć turystów do Puszczy?

Minął rok od kiedy Lasy Państwowe sięgnęły po najnowsze technologie, chcąc jeszcze bardziej zainteresować turystów Puszczą Knyszyńską.

Powstała darmowa mobilna aplikacja, którą można zainstalować na dowolnym urządzeniu posiadającym system Android. Przewodnik – bo o nim mowa – to duża baza wiedzy o Podlasiu. Oprócz setek jak nie tysięcy zdjęć znajdziemy obszerne opisy, także m.in. polecane miejsca gdzie znajdują się:

  • miejsca edukacyjne
  • miejsca biwakowe
  • obiekty przyrodnicze
  • lasy grzybowe
  • agroturystyka

trasy piesze i rowerowe, informacje o samej Puszczy Knyszyńskiej, Lasach Państwowych, zasady zachowania się w lesie, charakterystyka geograficzna, opisy lokalnych zwyczajów i legend. Nie mogło oczywiście zabraknąć mapy, która działa także offline bez podłączenia do Internetu i sparowana z GPS. Interaktywna mapa jest świetnym i bezpiecznym przewodnikiem po Puszczy.

Udział w tworzeniu przewodnika brały udział nadleśnictwa Dojlidy, Supraśl, Knyszyn i Krynki. Miejsca do których kieruje nas mapa znajdują się nie tylko w samej Puszczy Knyszyńskiej, ale także w miejscowościach Czarna Białostocka czy Supraśl.

Mamy nadzieję, że Nadleśnictwo w Hajnówce kiedyś dołączy do grona pozostałych nadleśnictw i zainteresuję się podobną formą promocji pięknego regionu jakim jest Puszcza Białowieska.

puszcza-knyszynska

 

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża, Hajnówka Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...