Czy grzyb musi pachnieć grzybem? Białowieski Park Narodowy na Pikniku w stolicy

Białowieski Park Narodowy będzie gościł dziś (niedziela) na Pikniku z Klimatem w Warszawie. Już od 12:00 na Placu Zamkowej, w pobliżu sceny, będzie można odszukać zielony namiot z logotypem żubra.

Odwiedzający stoisko Parku będą mogli przekonać się, że grzyb nie musi pachnieć grzybem. Może wydzielać woń wiórków kokosowych, anyżu, miodu, a nawet śledzia. Goście Pikniku będą mogli zobaczyć zdjęcia nietypowych grzybów: miesichówki ogórkowonnej, mleczaja kokosowego, niszczycy anyżkowej oraz kilku innych. Chętni wezmą udział w zabawie polegającej na dopasowaniu podpisanych zdjęć grzybów do zapachów ukrytych w puszkach.

Tuż obok namiotu Białowieskiego Parku Narodowego, odbędzie się również wielkie malowanie grzybów na długim i szerokim pasie tektury. Malowanie nawiązywać ma do wiersza Adama Mickiewicza pt. „Grzybobranie”.

Źródło: grzybowo.naturowo

Źródło: grzybowo.naturowo

Obecność Białowieskiego Parku Narodowego w Warszawie możliwa jest dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie oraz wsparciu Fundacji Paproć.

Źródło: grzybowo.naturowo facebook

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Za miedzą Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...