Co dalej z postrzelonym policjantem?

Chodzi o zdarzenie, do  którego doszło pod koniec lutego na komendzie w Hajnówce. Policjant postrzelił się w brzuch i ranny został przewieziony do szpitala. Do zdarzenia doszło po zakończeniu szkolenia przewodników psów w jednym z pomieszczeń hajnowskiej komendy.

hajnowka_policja

Po miesiącu od zdarzenia wiemy niewiele więcej. Według informacji uzyskanych od Andrzeja Baranowskiego, rzecznika prasowego Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, postrzelony funkcjonariusz opuścił szpital i przebywa na zwolnieniu lekarskim. W stosunku do policjanta zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne, które nadzoruje Komenda Powiatowa Policji w Hajnówce. Funkcjonariusz został zawieszony w czynnościach służbowych.

Sprawę pod kątem nieumyślnego uszkodzenia ciała, bada również Prokuratura Okręgowa w Białymstoku . Śledztwo zostało wszczęte 3 marca. Według informacji jakie uzyskaliśmy od rzecznika Prokuratury, Adama Kozuba, dotychczas nie przedstawiono żadnych zarzutów, nie przesłuchano również policjanta ze względu na jego tan zdrowia. Prokuratura podczas śledztwa odpowie na pytania czy, kto i w jakim zakresie ponosi odpowiedzialność karną za zdarzenie. Ustawowo na wyjaśnienie sprawy są 3 miesiące. Nie wiadomo jednak, czy w tym czasie uda się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...