Dni otwarte w hajnowskim OHP

8 maja w hajnowskich jednostkach utworzonych w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” odbyły się „Dni Otwarte OHP” w ramach obchodów 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Była to doskonała okazja do rozpowszechnienia wśród młodzieży form wsparcia umożliwiających wejście na rynek pracy, jakie oferuje OHP, czyli: doradztwa zawodowego, pośrednictwa pracy i szkoleń zawodowych. Punkt Pośrednictwa Pracy zorganizował giełdę pracy na stanowisko konsultantki, w której uczestniczył przedstawiciel danej firmy i osoby zainteresowane podjęciem takiej formy zatrudnienia. Młodzież wypełniła ankietę poszukującego pracy i zarejestrowała się w PPP.

Doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery przeprowadził zajęcia z beneficjentami projektu pt. „Moje wybory edukacyjne”. W trakcie zajęć zebrana młodzież miała okazję zapoznać się z możliwościami zawodowymi jakie daje absolwentom wybranie odpowiedniego profilu szkoły, a przemyślany wybór ścieżki edukacyjno-zawodowej będzie gwarancją realizacji zawodowej.

Wśród uczestników „Dni Otwartych OHP” specjalista ds. szkoleń Ośrodka Szkolenia Zawodowego przeprowadził konkurs tematyczny związany z Funduszami Europejskimi „Co wiesz na temat Funduszy Europejskich?”. Młodzież rozwiązywała test składający się z 25 pytań dotyczących historii powstania Unii Europejskiej, państw członkowskich a także sposobów pozyskiwania i wydatkowania Funduszy Europejskich. Na uczestników, którzy najlepiej rozwiązali test czekały drobne upominki.

zdj. nr 1

Informacje dzięki uprzejmości pani Marzeny Tichoniuk. Dziękujemy!

 

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...