Dotacje z Województwa w zakresie sportu i turystyki

Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki przeznaczy w tym roku ponad 6 mln zł na rozwój bazy sportowej w województwie podlaskim.

Najwięcej pieniędzy otrzyma Białostocki Klub Sportowy Hetman – ponad 500.-tys.  zł. na budowę sali gimnastycznej. Miasto Suwałki otrzyma 380.- tys. zł. na budowę boisk a Wysokie Mazowieckie 250.- tys. zł. na przebudowę stadionu.

W powiecie hajnowskim jedyną inwestycją, którą zaopiniował Marszałek Województwa Podlaskiego Mieczysław Baszko i która otrzyma dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki jest budowa placu zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnymw Białowieży. Dofinansowanie ogółem inwestycji to kwota 50 tys. zł.

Miasto Bielsk Podlaski otrzyma 150 tys zł. dofinansowania na inwestycję budowy boiska wielofunkcyjnego razem z elementami infrastruktury lekkoatletycznej przy ZS z DNJB.

Województwo podlaskie także w swoim  budżecie na rok 2015 w Zakresie Wspierania i Upowszechniania Kultury Fizycznej rezerwuje pieniądze na dotacje. Udzielane dotacje nie są już tak duże jak w przypadku pieniędzy z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej ale z pewnością są nie mniej wyczekiwane przez wnioskodawców.

Z budżetu województwa dotację otrzymuje: Uczniowski Klub Sportowy „UNIA” na realizację XX Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego Złoty Żubr o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. Klub Sportowy UNIA wnioskował o ponad 11 tys zł otrzymał 5 tys zł.

W budżecie województwa podlaskiego nie znalazły się pieniądze dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Białowieży na zadanie utworzenia „V Pucharu Prezesa OSP w Białowieży w piłce nożnej pięcioosobowej dla jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej”.

 

 

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża, Bielsk Podlaski, Hajnówka, Sport Tagi: 

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...