Dubicze Cerkiewne: Projekty energii odnawialnej

Gmina Dubicze Cerkiewne, jako jedna z nielicznych w powiecie hajnowskim, wykorzystała fundusze unijne, aby wyposażyć mieszkańców w urządzenia wykorzystujące energię odnawialną.

Przy dofinansowaniu ze środków programu RPO WP na lata 2007 – 2013, w okresie od stycznia do maja tego roku, zamontowano 54 zestawy solarne na budynkach mieszkalnych oraz 2 zestawy na budynku Zespołu Szkolno – Oświatowego w Dubiczach Cerkiewnych.

Energia, wytworzona podczas korzystania z urządzeń, posłuży do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Koszt całej inwestycji to ponad 491 tysięcy złotych. Zainteresowani inwestycją mieszkańcy musieli wyłożyć prawie 2650 zł wkładu własnego.

Źródło: UG Dubicze Cerkiewne

Źródło: UG Dubicze Cerkiewne

Na tym nie koniec proekologicznych inwestycji. Na terenie gminy w najbliższym czasie zrealizowany zostanie projekt biogazowi w Starym Korninie oraz elektrowni fotowoltaicznej w Grabowcu. To inicjatywa inwestorów zewnętrznych.

Energia odnawialna, w jaką inwestuje się w Dubiczach Cerkiewnych, to alternatywa dla energii pozyskiwanej w sposób konwencjonalny. Źródła energii nie ulegają wyczerpaniu, ponieważ bardzo szybko się odnawiają.

Źródło: UG Dubicze Cerkiewne

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Dubicze Cerkiewne Tagi: , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...