Dwóch pijanych kierujących za jednym pościgiem

Siemiatyccy policjanci po kilkukilometrowy  pościgu radiowozem, a następnie pieszym zatrzymali kierujących nissanem i  audi. Kierujący nie zatrzymali się do kontroli drogowej ponieważ jak się okazało byli pijani. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed Sądem.

Wczoraj około godz. 1.35 policjanci patrolując ulicę Białostocka w Siemiatyczach zauważyli jak na ich widok dwa pojazdy gwałtownie przyśpieszyły i zaczęły szybko jechać w kierunku Czartajewa.  Policjanci ruszyli za samochodami.

Kierujący osobowym nissanem i audi za którymi jechali policjanci,  nie reagowali na sygnały policjantów nakazujące zatrzymanie się.  Po kilkukilometrowym pościgu uciekający zjechali na drogę polną, gdzie po przejechaniu kilkuset metrów zatrzymali się. Następnie pośpiesznie wysiedli z samochodów i rozpoczęli pieszą ucieczkę.  Z audi wysiadło trzech mężczyzn, a z nissana kobieta.  Po pieszym pościgu jeden z policjantów zatrzymał 35-letnią kierującą nissanem i jednego z pasażera z audi.

Drugi z policjantów ruszył w pościg za 34-letnim kierującym audi, któremu kontynuowanie ucieczki przerwała przepływająca rzeczka. Mężczyzna wskoczył do wody i trzymając się wodorostów nie chciał z niej wyjść. Został wyciągnięty z wody, obezwładniony przez mundurowych i doprowadzony do pojazdu.

Wszyscy znajdowali się pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 34-letniej mieszkanki gm. Siemiatycze wykazało, że miała ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Kierujący audi siemiatyczanin nie przyznawał się do kierowania pojazdem oraz odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pobrano więc mu krew, a noc spędził w policyjnym areszcie.

Teraz kierujący odpowiedzą za jazdę pod wpływem alkoholu, za co grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Powiat siemiatycki

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...