Dziwny horad na scenie Kina Żubr

17 czerwca na scenie Kina Żubr odbyła się prezentacja spektaklu „Dziwny horad”. Przedstawienie zostało wystawione w języku białoruskim, a w role aktorów wcieliły się dzieci z Białowieży. Sztuka przygotowana została pod kierunkiem Joanny Stemalszuk – Troc, reżyserki i aktorki Teatru Czrevo. Oprócz spektaklu, odbył się pokaz tańców i piosenek tradycyjnych z Podlasia – wszystko w wykonaniu przedszkolaków z Białowieży, prowadzonych przez Annę Fionik, liderkę zespołu Żemerwa. Pokazy w których zaprezentowały się dzieci były wynikiem warsztatów organizowanych przez Fundację Edukacyjną Jacka Kuronia, odbywających się od zimy.

Oprócz przedszkolaków, piosenki po białorusku zaprezentowały też dzieci ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Uczącej się Języka Białoruskiego AB-BA z Białegostoku. Grupa uczniów 17 czerwca rozpoczęła także swój tygodniowy pobyt na Uniwersytecie Powszechnym w Teremiskach.

Warsztaty, a także prezentacje oraz spektakl zorganizowano dzięki dotacji Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, Fundacji BGk im. J.K. Steczkowskiego oraz Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia.

Źródło: portal Uniwersytetu Powszechnego im. J.J. Lipskiego w Teremiskach

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża Tagi: , , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...