Ekozespoły w Białowieskim Parku Narodowym

Tegoroczna edycja Szkolnego Konkursu Ekozespołów została zorganizowana już po raz 12-ty. Akcji przyświecało hasło „Dzika przyroda wokół nas – nauczmy się ją chronić”.

W konkursie mogły wziąć przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły specjalne. W ramach konkursu nauczyciele z uczniami tworzyli ekozespoły i realizowali działania, których celem było zwiększanie świadomości ekologicznej. W takich właśnie grupach przeprowadzano obserwacje przyrodnicze, tworzono sprawozdania oraz przeprowadzano pomiary śladu ekologicznego. Wszystko po to, by o działaniach informować najbliższe otoczenie: placówkę szkolną, rodziców, a wreszcie – także lokalną społeczność.

Następnie sprawozdania i zdjęcia z realizowanych działań trafiły do Białowieskiego Parku Narodowego. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 664 uczniów i przedszkolaków z ośmiu placówek oświatowych Regionu Puszczy Białowieskiej. Pracę uczniów koordynowało 56 nauczycieli.

12 czerwca odbył się uroczysty finał konkursu. Uczniowie wystąpili z przedstawieniami artystycznymi o ekologicznym przesłaniu. Można było obejrzeć występy teatralne i taneczne. Po ceremonii wręczenia nagród i upominków, odbył się wernisaż prac biorących udział w konkursie fotograficznym „Niełatwo być małym stworzeniem – pomóżmy naszym płazom”. Uroczystości zakończyły gry i zabawy edukacyjne przygotowane przez uczniów Technikum Leśnego.

Fundatorem nagród w tegorocznej edycji Konkursu Ekozespołów był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Źródło: portal Białowieskiego Parku Narodowego

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...