Fundacja Oni To My z „Drogowskazami” dla gimnazjalistów

Program „Drogowskazy” jest programem profilaktycznym organizowanym i nadzorowanym przez Fundację Na Rzecz Budowy Otwartego Społeczeństwa Oni To My.

oni to my logo czerwone

W projekcie uczestniczą hajnowscy gimnazjaliści. W marcu odwiedzili Areszt Śledczy w Hajnówce, spotkali się z psychologiem więziennym oraz funkcjonariuszami Służby Więziennej. Uczestniczyli również w programie „Cienka granica”, realizowanym w Hajnówce od 2007 roku. Głównym założeniem tego programu jest pokazanie młodym ludziom, jak cienka granica dzieli ich od tego, co jest zabronione oraz jak łatwo jest popaść w konflikt z prawem. Program powstał przy współpracy pracowników aresztu z psychologiem i pedagogiem. Pełni funkcję lekcji wychowawczej, uświadamiając gimnazjalistom, że nieletni również ponoszą odpowiedzialność za swoje czyny. Nierzadko traktowani są tak samo jak osoby dorosłe.

W kolejnym spotkaniu  uczniowie wzięli udział pod koniec marca. Tematyka dotyczyła obszaru wpływu alkoholu na życie i wolność człowieka. Prelekcję poprowadziła terapeutka Agnieszka Marzena Łobodzińska

Projekt „Drogowskazy” został zrealizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Hajnówka.

Źródło: portal Fundacji Na Rzecz Budowy Otwartego Społeczeństwa Oni To My

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...