Galeria im. Tamary Sołoniewicz

Wyjątkowe miejsce, mieści się w wyjątkowej mieścinie. Galeria im. Tamary Sołoniewicz mieści się w Narewce na ulicy Mickiewicza 50. Odwiedzając galerię miałam w końcu nieodparte wrażenie, że znalazłam miejsce gdzie kultura, tradycja i piękno naszego regionu jeszcze nie umarło. Więcej! Odżywa i przyciąga do siebie coraz większe rzesze pasjonatów sztuki. Galeria nie jest tylko budynkiem w którym możemy obejrzeć wystawy, jest inicjatorem wielu przedsięwzięć mających na celu promowanie regionu Narewki.

Galeria im. Tamary Sołoniewicz w Narewce

W budynku w którym znajduje się galeria wcześniej istniała Podstawowa Szkoła im. Tamary Sołoniewicz. Sektorowy Program Operacyjny „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006″ był realizatorem projektu pod tytułem „Adaptacja istniejącego budynku szkoły podstawowej w Narewce na Galerię im. Tamary Sołoniewicz”. Zostały przeprowadzone adaptacyjne roboty budowlane , dzięki którym szkolny budynek został przystosowany do galerii.

Celem projektu było również: stworzenie warunków do organizowania przedsięwzięć o charakterze społeczno-kulturalnym, edukacyjnym i integracyjnym. Popularyzacja twórczości i dorobku Tamary Sołoniewicz oraz innych reportażystów. Nobilitacja miejscowości w skali ponadwojewódzkiej. Podniesienie atrakcyjności turystycznej. Rozwój tożsamości społeczności wiejskiej i zachowanie dziedzictwa kulturowego. Podnoszenie poziomu życia mieszkańców.

Rzeźby w galerii im. Tamary Sołoniewicz

Galeria ma już prawie osiem lat i aktualnie cieszy się wielkim zainteresowaniem. Co roku odbywają się z jej inicjatywy wyjazdy plenerowe, na których tworzone są wyjątkowe arcydzieła, nie tylko na płótnie, ale i również rzeźby. Obecnie w galerii znajduje się wystawa pod tytułem 45 lat CERAMIKI BUDOWLANEJ w Lewkowie Starym. Wystawa prezentuje zdjęcia czarno-białe pokazujące etapy powstawania i budowy zakładu, asortyment produkowanych wyrobów oraz nagrody i certyfikaty jakie zakład otrzymał w czasie swojej długoletniej pracy. Możemy również znaleźć poplenerowe wystawy między innymi rzeźby wykonane z materiału, z którego wykonuje się cegły.

Galeria im. Tamary Sołoniewicz jest miejscem które warto odwiedzi by móc spotkać się z kulturą wciąż pamietamą w tym regionie.

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Narewka Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...