Generalny remont 121 km podlaskich dróg

Rozpoczęło się właśnie podpisywanie umów na rządowe dofinansowanie z funduszy Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W województwie podlaskim generalny remont czeka 121 km dróg.

Dotychczas umowy podpisało 7 samorządów: gmina Czyże, Rutka-Tartak, powiat hajnowski, siemiatycki, grajewski, wysokomazowiecki i powiat białostocki. Dużym sukcesem jest zebranie funduszy na przebudowę drogi łączącej trzy gminy: Zabłudów, Michałowo i Gródek.

Według podsumowania dokonanego przez wojewodę podlaskiego, Macieja Żywno, w ciągu ostatnich kilku lat udało się w naszym regionie przebudować blisko 700 km dróg gminnych i powiatowych. Z budżetu państwa przeznaczono na ten cel ponad 200 milionów złotych.

Tegoroczne fundusze wystarczą na zrealizowanie 36 zadań obejmujących 13 dróg powiatowych oraz 23 drogi gminne. Wyremontowanych zostanie 115 km dróg, 4 km zostaną zbudowane, a 2 km wyremontowane. W tym roku z budżetu państwa na ten cel przeznaczonych zostanie blisko 40 milionów złotych.

Przyszłoroczny budżet jest jeszcze większy i wynosi 57 milionów złotych. Nabór wniosków na wydatkowanie przyszłorocznego budżetu zostanie przeprowadzony we wrześniu.

Źródło: Wrota Podlasia

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża, Czeremcha, Czyże, Dubicze Cerkiewne, Hajnówka, Kleszczele, Narew, Narewka Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...