Hajnowianie na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce

W minioną sobotę, 13 września, w Zamościu, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. Wzięli w nich udział reprezentanci klubu sportowego z Hajnówki.

Na dystansie 1000 m doskonale spisał się Łukasz Predko, uczeń Gimnazjum w Narwi. Zajął drugie miejsce i z wynikiem 2:48:98 poprawił swój rekord życiowy na tym dystansie. Dobrze spisały się też jego koleżanki klubowe Natalia Tarasiuk- uczennica Gimnazjum z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce, która na dystansie 1000 m zajęła 5 miejsce. Tuż za nią linię mety na 6 pozycji minęła Diana Karpiuk – uczennica Gimnazjum nr 2 w Hajnówce. Natalia Wiertel – uczennica Gimnazjum nr 2 w Hajnówce, na dystansie 600 m zajęła 16 miejsce.

Możliwe, że srebrny medal zdobyty przez Łukasza Predko w Zamościu pozwoli mu na start na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się 27 i 28 września w Zielonej Górze.