Hajnowianie na triathlonie w Siemiatyczach

23 sierpnia, w sobotę, w Siemiatyczach odbyły się zawody triathlonowe. Uczestnicy startowali w kategorii junior oraz w kategorii open.

Pływanie odbyło się na zalewie numer 2. Zawodnikom towarzyszył spory wiatr, a temperatura wody wynosiła 18 stopni. Juniorzy po przepłynięciu 100 metrów, pokonali liczącą 3 km trasę przez las. Nie brakowało na niej piaszczystych podjazdów i zjazdów, z mnóstwem korzeni i dołów.Trzecia konkurencja to bieg na 1,5 km.

Uczestnicy startujący w kategorii open mieli do pokonania takie same kategorie. Tyle, że dystans był dwukrotnie większy, odpowiednio: 200 metrów, 5,3 km oraz 3 km.

6 zawodników reprezentowało na zawodach Hajnówkę. Rodzina Krawczuków w debiucie zwyciężyła w obu kategoriach. W kategorii open triumfował Eugeniusz, w kategorii junior zaś – Szymon. Startujące również po raz pierwszy hajnowianki, również zajęły wysokie miejsca. Walentyna Gąsowska zdobyła 3 miejsce, Eugenia Artemiuk zaś, najstarsza z uczestniczek zawodów, uplasowała się na czwartej pozycji.

W rywalizacji triathlonu wzięli udział również Tarasij Ostrowierch oraz Aleksander Prokopiuk, najstarszy z zawodników.

Zwycięzcy otrzymali oryginalne puchary i nagrody rzeczowe. Każdy z uczestników zaś dostał okolicznościową koszulkę.

Uczestnicy, wraz z rowerami, dostali się na zawody dzięki wsparciu Urzędu Miasta oraz Zakładu Komunikacji Miejskiej w Hajnówce.

Źródło: UM Hajnówka