Hajnówka: Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej

23 sierpnia w Hajnówce odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej. Wzięły nim udział drużyny z Białorusi, Estonii oraz gospodarze, drużyna Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce.

W turnieju uczestniczyły cztery drużyny z rocznika 2001 oraz dwie w roczniku 2002.

Mecze rozgrywano w systemie „każdy z każdym” dwa razy po 15 minut.

piłka nożna boisko freepik

W starszej grupie najlepszym zespołem okazała się drużyna z Prużan. Drugie miejsce zdobyli piłkarze z Kamieńca, trzecie zaś, gospodarze – OsiR Hajnówka.

W młodszej grupie rozegrany został mecz i rewanż między drużyną OSiR Hajnówka oraz drużyną Suure – Jaani. Lepsi okazali się piłkarze z Hajnówki, zwyciężając 5:4. Co ciekawego, większość drużyny z Estonii stanowiły dziewczęta, które bardzo dobrze radziły sobie na boisku, na równi z chłopakami.

Uczestnicy rywalizacji sportowej otrzymali pamiątkowe medale i puchary z rąk burmistrza Hajnówki, Jerzego Siraka.

Turniej piłkarski zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji jest jednym z wielu imprez sportowych, które odbędą się w ramach projektu „Aktywnie na sportowo w Euroregionie Puszcza Białowieska” realizowanego w ramach projektu parasolowego „Wsparcie transgranicznych inicjatyw społeczności lokalnych w Euroregionie Puszcza Białowieska” finansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa, Program Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2007 – 2013.

Właśnie dzięki projektowi, Hajnowski Dom Kultury będzie gościł mistrzynię świata w skoku wzwyż, Kamilę Lićwinko. Spotkanie zaplanowano na 13 września.

Źródło: UM Hajnówka

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka, Sport Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...