Hajnówka: Rekrutacja na szkolenie „Spawacz TIG blach i rur spoinami pachwinowymi”

27 lutego 2014 roku w Ośrodku Szkolenia Zawodowego w Hajnówce zorganizowane zostało spotkanie Komisji Rekrutacyjnej z osobami zainteresowanymi udziałem w szkoleniu „Spawacz TIG blach i rur spoinami pachwinowymi”.

Na podstawie rozmów przeprowadzonych z kandydatami, Komisja rekrutacyjna składająca się z pracowników Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, zakwalifikowała 10 osób spośród wszystkich chętnych do udziału w kursie. Podczas 190 godzin szkolenia młodzież zostanie zapoznana z zagadnieniami teoretycznymi dotyczącymi procesów spawania, które następnie będzie mogła wykorzystać w praktyce spawając blachy oraz rury.

zdj.-1

 

Podczas rozmów z pracodawcami specjalista ds. szkoleń dowiedział się, iż umiejętność czytania dokumentacji technicznej jest ważna w zawodzie spawacza, stąd też w szkoleniu zwiększono liczbę godzin z rysunku technicznego.

Głównym celem działalności OSZ w Hajnówce, powstałego w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”, jest umożliwienie zdobycia kwalifikacji zawodowych, tak aby młodzież mogła dzięki nim podnieść swoją pozycję na rynku pracy.

Ośrodek Szkolenia Zawodowego swoim wsparciem obejmuje osoby w wieku 18-25 lat, nieuczące się, bezrobotne oraz o zróżnicowanym poziomie wykształcenia. Dużym atutem każdego kursu są zajęcia grupowe, jak i porady indywidualne z doradcą zawodowym, podczas których uczestnicy zdobywają umiejętności ułatwiające im poszukiwanie pracy.

Szkolenie zostało zaplanowane na podstawie analizy lokalnego rynku pracy, co dodatkowo zwiększy szanse beneficjentów na uzyskanie zatrudnienia.

Artykuł i zdjęcie dzięki uprzejmości

Ewy Szymaniuk z OSZ w Hajnówce

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: 

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...