Hajnowscy policjanci spotkali się z młodzieżą gimnazjalną

Hajnowscy policjanci spotkali się z młodzieżą gimnazjalną z Zespołu Szkół nr 3 w Hajnówce

Wczoraj funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce spotkali się z młodzieżą kl III Gimnazjum z Zespołu Szkół nr 3 w Hajnówce. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z miejscowym OHP.

Głównym celem wizyty było przekazanie uczniom podstawowych informacji dotyczących zagrożeń, na jakie narażone są osoby wyjeżdżające za granicę. Podczas prelekcji mundurowi szczególną uwagę zwrócili na problemy związane z nielegalnym zatrudnieniem, obozami pracy oraz „handlem ludźmi”.

Podkreślali, że nieznajomość języka kraju, do którego chcemy wyjechać powoduje, że potencjalny pracodawca może nas łatwo oszukać. Dlatego bardzo ważne jest, aby znać adres i numer telefonu najbliższego polskiego konsulatu, bądź innej placówki, gdzie w razie jakichkolwiek kłopotów otrzymamy pomoc.

Ponadto policjanci wyjaśnili, co to jest „handel ludźmi” i jak dochodzi do wykorzystywania osób między innymi w celach seksualnych, do żebractwa, w obozach pracy oraz przy nielegalnym zatrudnianiu, a także poinformowali młodzież o przysługujących im prawach oraz miejscach, gdzie można zgłosić się po pomoc w razie kłopotów.

gimnazjum-hajnowka

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...