Hajnowska drogówka przypomina o odblaskach

Hajnowscy policjanci w ramach prowadzonych działań profilaktycznych apelują o rozwagę i przypominają o konieczności noszenia elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Wczoraj policjanci z hajnowskiej drogówki prowadzili działania profilaktyczne promujące noszenie elementów odblaskowych. Mundurowi rozdawali pieszym i rowerzystom poruszającym się poza terenem zabudowanym odblaski i ulotki dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

hajnowka-policja-odblaski.-1

Podczas akcji prowadzili rozmowy z mieszkańcami podhajnowskich  miejscowości na temat znowelizowanej ustawy prawo o ruchu drogowym, która nakłada na pieszych poruszających się drogą po zmierzchu poza obszarem zabudowanym obowiązek noszenia elementów odblaskowych w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu.

Używanie „odblasków” w warunkach ograniczonej widoczności ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa pieszych, ponieważ pozwala kierującemu pojazdem dostrzec taką osobę z dużej odległości i bezpiecznie ją ominąć. 

hajnowka-policja-odblaski.-2

 

źródło: podlaska.policja.gov.pl

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...