Hajnowskie produkty regionalne promują się na portalu

O uruchomieniu bazy produktów lokalnych, skupiającej najlepsze wyroby regionalne, nagradzane na konkursach i wyróżniane certyfikatami, pisaliśmy już wcześniej. Teraz chcemy przedstawić te z nich, które rozsławiają powiat hajnowski.

Odwiedzając portal produkty.wrotapodlasia.pl znajdziemy 8 produktów z powiatu hajnowskiego. Oprócz nazwy, opisu, lokalizacji a nawet kontaktowego numeru telefony, dowiemy się gdzie można je kupić oraz jakie wyróżnienia i nagrody dany produkt otrzymał. Prezentujemy te, które dotychczas zasiliły grono zacnych reprezentantów regionalnego bogactwa naszego województwa:

  • Jajka ekologiczne od kury zielononóżki. Dostępne w gospodarstwie ekologicznym państwa Soroczyńskich. Można je kupić bezpośrednio u producentów przy ul. Puszkina 47 w Kleszczelach lub w sklepach ze zdrową żywnością w Białymstoku. To, co wyróżnia gospodarstwo państwa Soroczyńskich to fakt, że kury hodowane są na wolnym wybiegu.
  • Malina ekologiczna Janusza Konacha. Pan Janusz od 2007 roku uprawia dwie odmiany malin: Polanę i Polankę, na 25 ha gospodarstwa. Malinę można kupić bezpośrednio w gminie Czyże: Łuszcze 13.
  • Mieszanki ziołowe (napary) dostępne są u hajnowskiego producenta, przedsiębiorstwa Runo. Produkty można kupić na targach, festynach i w Internecie. Bezpośrednia sprzedaż prowadzona jest przy ulicy Białowieskiej 40 w Hajnówce. To, co wyróżnia producentów to fakt, że od 2000 roku niezmieniona pozostaje receptura herbatki białowieskiej.
  • Miód „Lipiec białowieski” Anatola Filipczuka. Produkt jest laureatem konkursu „Nasze kulinarne Dziedzictwo”. Został zarejestrowany na Liście Produktów Tradycyjnych. Top także Laureat Podlaskiej Marki Roku. Miód kupić można bezpośrednio w Hajnówce, przy ulicy Reja 3a/37.
  • Pomidory firmy „ANWIT” Witalisa Jakoniuka. Produkty są laureatem konkursu „Nasze kulinarne Dziedzictwo” w kategorii „Od pola do stołu” za 2013 rok. Pomidory można kupić bezpośrednio na hajnowskim targowisku lub w gospodarstwie producenta, Gradoczno 25 a w gminie Narew. Firma „ANWIT” uprawia takie odmiany pomidorów jak Julia, Karmina, Orama, Meriade, Pomidor Czarny oraz Pomidorki Koktajlowe.
  • Ser carski, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce. To Laureat Podlaskiej Marki Roku. Ser typu holenderskiego, długodojrzewający. Sprzedawany w blokach 4 kg i 300 g. Dostępny na terenie całej Polski oraz w sprzedaży bezpośredniej w Hajnówce, przy ulicy Warszawskiej 108.
  • Twaróg hajnowski, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce. Produkt zarejestrowany na Liście Produktów Tradycyjnych, Laureat Podlaskiej Marki Roku. Dostępny w trzech wersjach: tłusty, półtłusty, chudy – krajanka. Zdobywca I miejsca w XXIV Krajowej Ocenie Serów i Twarogów w Białymstoku, 2013 rok. Sprzedaż bezpośrednia w Hajnówce, przy ulicy Warszawskiej 108. Dostępny w sklepach na terenie całego kraju.
  • Zioła ekologiczne, Alina Romaniuk. Pani Alina od 2004 roku prowadzi 10 ha gospodarstwo. Znajdują się tam uprawy melisy lekarskiej, babki lancetowatej, oregano, pietruszki, rutwicy lekarskiej i serdecznika pospolitego. Oprócz ziół pani Alina uprawia zboża, głóg, jarzębinę, aronię, jabłoń i czarną porzeczkę. Zioła dostępne są w sprzedaży bezpośredniej przy ulicy Bielskiej 31 w Hajnówce.

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża, Czeremcha, Czyże, Dubicze Cerkiewne, Hajnówka, Kleszczele, Narew, Narewka Tagi: , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...