III miejsce w eliminacjach do Kynologicznych Mistrzostw Polski dla Hajnówki

27 czerwca, w piątek, odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom XXI edycji Wojewódzkich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. Pierwsze i trzecie miejsce zdobyli funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. Na drugim miejscu uplasowali się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. W zmaganiach Turnieju Par Patrolowych brali udział funkcjonariusze ze wszystkich podlaskich komend miejskich i powiatowych oraz Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. Zawody odbyły się 18 czerwca i wystartowało w nich 34 policjantów, tworząc 17 par patrolowych. Musieli nie tylko rozwiązać test wiedzy, ale wykazać się również sprawnością fizyczną na policyjnym torze przeszkód oraz celnym okiem na strzelnicy.

W Eliminacjach Wojewódzkich do XIV Kynologicznych Mistrzostw Polski dwa pierwsze miejsca zajęli mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. I miejsca zajął sierż. szt. Juliusz Zyskowski z psem Etur, II – sierż. szt. Rafał Michałowski z psem Hamag. Na trzecim miejscu uplasował się asp. Sławomir Woszczenko z psem .

Eliminacje Wojewódzkie odbyły się 23, 29 i 30 maja. Podczas rywalizacji sprawdzano ogólny poziom posłuszeństwa psa, poddając go 10 zadaniom. Psy rywalizowały w kategorii pracy węchowej, pościgu w kagańcu za osobą z odrzuceniem przedmiotu i obroną przewodnika podczas konwoju, a także pościgu za osobą z czołowym atakiem pozoranta na psa. Sprawdzano też obronę przewodnika podczas konwoju.

Przedsięwzięcie miało na celu wyłonienie najlepszych przewodników psów służbowych kategorii patrolowo – tropiącej. Ci będą reprezentować garnizon podlaski podczas XIV Kynologicznych Mistrzostw Polski, które odbędą się na przełomie września i października 2014 roku, w Legionowie.

mistrzostwa policja podlaska policja gov pl

Wszyscy zwycięzcy otrzymali z rąk Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, Wojewody Podlaskiego, przedstawiciela Marszałka Województwa Podlaskiego oraz przedstawiciela Prezydenta Miasta Białegostoku puchary, pamiątkowe grawertony, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Źródło: KWP Białystok