Ile dopłacamy do utrzymania basenu

Dzisiaj w serwisie internetowym Współczesnej ukazał się artykuł na temat inwestycji w województwie podlaskim, o których przy ich powstawaniu decydowały nie względy ekonomiczne lecz polityczne. Takiego zdania jest dr Artur Płoński, zastępca dyrektora Instytutu Humanistyczno-Ekonomicznego PWSZ.

Z artykułu możemy się dowiedzieć, że wybudowanie basenu przynosi władzy poklask i daje zazwyczaj wyborczy efekt. Ekonomiści zwracają uwagę, że inwestycje tego typu do gatunku niezbędnych się nie zalicza a pieniądze można wydać na bardziej pożyteczne cele. Cały artykuł dostępny w tym miejscu.

Park Wodny w Hajnówce kosztował ponad 18 mln zł w tym dotacja unijna to 8 mln zł. Roczne utrzymanie Parku Wodnego w Hajnówce kosztuje samorząd blisko milion złotych. Rok temu wypowiedź naszego burmistrza na ten temat została opublikwana także przez Współczesną więc postanowiliśmy ją przytoczyć w tym miejscu:

– Oczywiście zawsze można postawić tezę, że mamy o ten milion rocznie mniej na inwestycje w coś innego. Ale tak nie wolno podchodzić – jasno stawia sprawę Jerzy Sirak, burmistrz Hajnówki. – Basen przecież służy zdrowiu naszych mieszkańców, więc te pieniądze muszą się znaleźć w budżecie i koniec. 

 

 

basen-park-wodny-hajnowka

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: 

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...