Kandydat na Burmistrza Bielska na przedwyborczym „gazie”

Walentego Koryckiego kandydata na Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski zatrzymali wczoraj mundurowi jak wychodził z urzędu marszałkowskiego w Białymstoku. Walenty Korycki pełnił dotychczas funkcję wicemarszałka województwa podlaskiego a wczoraj spotkał się  z pracownikami Szkoły Policealnej Pracowników Medycznych w Białymstoku.

Pracownicy szkoły zauważyli, że wicemarszałek mówił bełkotliwie, chwiał się na nogach i czuć było od niego alkoholem. Podjęto decyzję o powiadomieniu Policji, że pracownik Wojewódzkiego Urzędu Marszałkowskiego jest w pracy pijany.

Rzecznik Prasowy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji  Andrzej Baranowski poinformował, że wicemarszałek odmówił poddania się badaniu alkomatem na miejscu i dopiero po przewiezieniu na komendę wydmuchał 1,3 promila alkoholu.

Na stronie internetowej urzędu Marszałkowskiego możemy odnaleźć m.in. informację, że  Marszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Dworzański nagannie ocenia zachowanie wicemarszałka Koryckiego i złamanie przez niego obowiązku zachowania trzeźwości w pracy. Marszałek Województwa podjął decyzję o odebraniu Panu Walentemu Koryckiemu kompetencji przysługujących mu jako wicemarszałkowi województwa.

źródło tekst i zdjęcia, podlaska.policja.gov.pl Urząd Marszałkowski w Białymstoku

 

 

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Za miedzą Tagi: , ,

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...