Każdy może wziąć udział w tworzeniu questów

Questing jest edukacyjną grą terenową, dzięki której można odkrywać i popularyzować lokalne dziedzictwo kulturowe, historyczne i przyrodnicze. Jest świetną formą spędzenia wolnego czasu aktywizującą rodziny, grupy szkolne, aktywnych turystów czy mieszkańców danego regionu.

herb powiatu hajnowskiego

Istotą questingu jest tworzenie nieoznakowanych w terenie tras edukacyjno-turystycznych. Ich przemierzanie możliwe jest dzięki odczytywaniu wskazówek przedstawionych za pomocą wierszowanego i rymowanego tekstu.

Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Hajnówce postanowił wykorzystać tę właśnie formę popularyzacji regionu. Po jesiennych warsztatach z questingu, które odbyły się w Hajnówce i Narewce, powstały trzy questy: jeden rowerowy oraz dwa piesze. Hajnowianie mają opracowany quest dotyczący wielokulturowości miasta oraz zabytków architektury drewnianej, mieszkańcy Narewki zaś, quest rowerowy dotyczący kultury żydowskiej.

W lutym podpisano umowę na realizację projektu „Questing – wyprawy odkrywców w Puszczy Białowieskiej”. Projekt zrealizowany zostanie przez Powiat Hajnowski przy wsparciu z funduszy unijnych w ramach Osi 4 – LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Wiadomo już, że w marcu i kwietniu na terenie powiatu hajnowskiego zorganizowane zostaną kolejne warsztaty z questingu.

Wszyscy zainteresowani udziałem w tworzeniu questów powinni zgłosić się do Urszuli Janiel z Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Hajnówce (tel. 85 682 30 46, e-mail: ujaniel@powiat.hajnowka.pl).

Źródło: Starostwo Powiatowe w Hajnówce

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża, Hajnówka, Narewka Tagi: , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...