Kolejny incydent nad zalewem Siemianówka

Nieodpowiedzialni wędkarze wypłynęli na ryby przy wysokiej fali i silnym wietrze

Wczorajszego popołudnia dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku został zaalarmowany, że na Zalewie Siemianówka dwóch wędkarzy potrzebuje pomocy. Mimo niesprzyjającej pogody mężczyźni wypłynęli niewielką łódką na wodę, by łowić ryby.

Jednak warunki pogodowe tj., wysoka fala i porywisty wiatr zmusiły wędkarzy do powrotu na ląd. Mimo wielu prób nie byli oni w stanie dotrzeć do najbliższego brzegu. Wezwani na miejsce policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli niewielka łódkę pływającą po zalewie.

Na jej pokład wpadały wysokie fale, a sternik miął problemy z opanowaniem jednostki. Patrol wodny natychmiast ruszył z pomocą. Policjanci zabrali wędkarzy na pokład swojej łodzi służbowej. Dzięki funkcjonariuszom cali i zdrowi amatorzy połowów już po chwili znaleźli się bezpiecznie na brzegu.

Przypominamy każdemu amatorowi wypoczynku nad zalewem Siemianówka, że zalew nie zawsze wygląda tak spokojnie jak na poniższym zdjęciu i życzymy przed wypłynięciem dobrej pogody i dużo wyobraźni.

siemianowka-maj-2015

Siemianówka Maj 2015

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Narewka

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...