Kolejowa Hajnówka

Zima nie zaskoczyła kolejarzy. Pociągi odjeżdżają i przyjeżdżają bez opóźnień. Temperatura jaka panuje na peronie nie zachęca do oczekiwania. Dworzec PKP w Hajnówce zamknięty już 5 lat temu również nie sprzyja mieszkańcom. Pracujący na miejscu kolejarze robią co mogą, żeby zapewnić pasażerom europejskie warunki podróży. Pociąg jest na bieżąco ogrzewany nawet na postoju a perony odśnieżone .

Trasa do Siedlec jaką skład ma pokonać liczy 120 km. Tory kolejowe są w bardzo dobrym stanie zapewniając komfortową  podróż z prędkością 80km/h. Sami kolejarze mówią, że prędkość można byłoby podwyższyć nawet do 100 km/h. Trasa do Białowieży już tak dobrze nie wygląda. Zaledwie jedna jej część jest jeszcze zadbana druga już niestety nie pozwala na prędkości wyższe niż 20km/h. Mimo wszystko to w ubiegłym roku dwa składy z Warszawy do Białowieży dojechały mówią kolejarze.

Pomimo niedużego ruchu pociągów kolejarze nie mają powodów do narzekania z tego powodu. Z pewnością przewozy „busikowe” odebrały część pasażerów ale należy pamiętać, że kolej dalej pozostaje najbezpieczniejszym środkiem transportu.

Kolej w Hajnówce

Peron w Hajnówce

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...