Koło plastyczne Deformacja podsumowało rok

27 czerwca w Hajnowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie działalności koła plastycznego „Deformacja” za miniony rok szkolny.

W działaniach koła brało udział 60 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Podczas spotkań poznawano nowe techniki, organizowano spotkania z artystami oraz wyjazdy na wernisaże.

W ostatnim kwartale ubiegłego roku, najstarsza grupa realizowała projekt pod hasłem „Zaczarowane dłuto”. Podczas cyklu warsztatów, uczestnicy poznali tajniki linorytu i odlewu gipsowego.

Działalność hajnowskiej Deformacji to nie tylko setki prac. To także duże osiągnięcia. W październiku 2013 roku, na podsumowaniu II Ogólnopolskiego Konkursu dla Plastyków Amatorów „Las moja miłość” w Białowieży, I miejsce zajęła Karolina Korowaj, II – Diana Leoniuk, a wyróżnienie otrzymała Gabriela Kiczkajło. Gabriela otrzymała również wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie „Barwy lasu” w Kaliszu Pomorskim, którego rozstrzygnięcie miało miejsce w grudniu 2013 roku.

Podczas ogłoszenia wyników II Ogólnopolskiej Wiosny Młodych Talentów w Hajnówce, w maju tego roku, tytuł Supertalent powędrował do Darii Kraśko.

Na IV Międzynarodowym Konkursie Plastyczno – Literackim „Polak to brzmi dumnie”, organizowanym przez Galerię Sleńdzińskich w Białymstoku, nagrodę zdobyła Patrycja Baj, wyróżnienia zaś: Szymon Masalski, Urszula Łobuzińska, Daria Kraśko oraz Kasia Nowicka.

Po wielu latach uczestnictwa w kole, z grupy odeszły 3 uczennice najstarszych klas gimnazjum: Maja Bernaczek i Patrycja Baj (spędziły 9 lat w grupie) i Karolina Nowicka (7 lat wspólnych działań). Maja Bernaczek z powodzeniem poradziła sobie z egzaminami do Liceum Sztuk Plastycznych.

hajnowski dom kultury

Źródło: portal Hajnowskiego Domu Kultury

Roczna wystawa Koła Plastycznego „Deformacja” planowana jest już po wakacjach. Wszystko przez remont prowadzony w Hajnowskim Domu Kultury.

Od września będą też prowadzone zapisy na kolejny rok szkolny uczestnictwa: 2014/2015.

Źródło: portal Hajnowskiego Domu Kultury

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...