Koncert Galowy na 90-lecie urodzin Barda Bułata Okudżawy

Już 13 lipca w hajnowskim Amfiteatrze rozpocznie się Koncert Galowy I Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy. To właśnie w 2014 roku przypada 90. rocznica urodzin barda.

FestiwalPiosenkiPoetyckiej

Na Festiwalu pojawi się Olga Okudżawa, wdowa po artyście. Ponadto udział zadeklarowało wielu znanych bardów z Rosji, Ukrainy i Bułgarii. Nie zabraknie dyrektora generalnego wielu festiwali piosenki autorskiej w Rosji i na Ukrainie, Aleksandra Cyrkla.

7 czerwca w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się przesłuchania konkursowe, w których wystąpili uczestnicy z dwóch grup wiekowych : dzieci w wieku 10 – 17 lat i dorośli. Podczas Koncertu Galowego będzie można posłuchać wystąpień laureatów czerwcowych przesłuchań. Ponadto zaśpiewają artyści z kraju i zagranicy oraz goście. Wszystko rozpocznie się o 19:00 w hajnowskim Amfiteatrze Miejskim.

Festiwal będzie rozbrzmiewać nie tylko w Hajnówce. Pieśni barda usłyszymy również w Bielsku Podlaskim (14 lipca o 18:00 w siedzibie WTZ Caritas), Sokółce (15 lipca o 18:00 w Kinie Sokół), Białymstoku (16 lipca o 19:00 w Amfiteatrze Opery i Filharmonii). W Warszawie, na 17 i 18 lipca, zaplanowano spotkania z mieszkańcami. Na wszystkie koncerty obowiązuje wstęp wolny.

Jak powiedział nam Anatol Borowik, prezes zarządu Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego „GRANIE BEZ GRANIC”, a także jeden z głównych organizatorów Festiwalu, Festiwal to nie tylko dwa dni wydarzeń w Hajnówce. To także pobyt Olgi Okudżawy i gości Festiwalu w Warszawie, z przygotowanym programem rekreacyjnym i turystycznym. Bułat otwiera jednak wiele drzwi i serc – i właśnie dzięki takim ludziom, organizacja Festiwalu jest możliwa. Jako ciekawostkę warto przytoczyć fakt, że do Urzędu Marszałkowskiego nadeszła paczka. To prezent, adresowany do pani Olgi: nowoczesna sokowirówka firmy Zelmer. Adresat nie jest znany, ale to jeden z fanów, który nie będzie miał okazji uczestniczyć w Koncercie Galowym. Takie gesty sprawiają, że świat staje się piękniejszy i serce rośnie. Serce fanów pieśni Barda.

Źródło: Polskie Radio Białystok

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka, Za miedzą Tagi: , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...