Konkurs fotograficzny PROW. Uchwycić w obiektywie zmiany na podlaskiej wsi

Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego ogłosił konkurs fotograficzny Poznaj PROW.

Konkurs polega na zrobieniu zdjęcia obiektu finansowanego z PROW i umieszczeniu w serwisie Instagram. Lista obiektów jakie należy fotografować znajduje się w tym miejscu. Znajdują się na niej gospodarstwa agroturystyczne, świetlice wiejskie,  zabytkowe budynki jak zabytkowa cerkiew p.w. Opieki Matki Bożej w Zubaczach czy miejsca sportowo-rekreacyjne.

O ile żaden fotograf nie będzie miał problemu ze zrobieniem zdjęcia to umieszczenie go w serwisie Instagram może okazać się niełatwe. Serwis Instagram to „Chmura zdjęć” dostępnych przez urządzenia przenośne jak tablety czy smartfony. Dodanie zdjęcia do serwisu Instagram ze zwykłego komputera stacjonarnego czy laptopa obecnie nie jest możliwe.

Rozwiązania są dwa. Pierwsze to zrobić zdjęcie urządzeniem przenośnym z zainstalowaną aplikacją Instagram oraz posiadającym dostęp do Internetu i po opisaniu tagiem #poznajProw przesłać je do serwisu. Drugie to zrobić zdjęcie zwykłym aparatem następnie przesłać zdjęcia do tabletu a dalej postępować jak w pkt pierwszym.

Nagrodami w konkursie będzie sprzęt, który może się przydać każdemu turyście ale nie tylko ponieważ na liście nagród są także warsztaty fotograficzne, wystarczy zdjęcie podpisać dodatkowo tagiem #PROWwarsztaty. Portal Hajnowka.Org zachęca do opisywania zdjęć także tagiem #powiatHajnowski, zdjęcia takie są publikowane w naszym Serwisie.

  1. iPhone 6 16GB
  2. iPad Air 16GB LTE
  3. kamera GoPro HERO 3 White

Wprawdzie nie można już oficjalnie kupić nagrody, która jest ufundowana za 3 miejsce ponieważ od września 2014 sprzedaje się GoPro HERO4 ale jej wartość i tak jest wysoka. Za pierwsze miejsce otrzymujemy nagrodę o wartości ponad 3 tys zł. za drugie niewiele ponad 1 tys zł. i za 3 miejsce w granicach 700 zł, tak więc jest o co walczyć.

Konkurs trwa do 8 czerwca 2015 i tu w odróżnieniu do konkursu „Wędkarstwo w obiektywie” gdzie udział mogą brać uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów to w konkursie „Poznaj PROW” mogą wziąć udział wyłącznie osoby pełnoletnie.

Pamiętajmy, wykonane zdjęcia wysyłamy do serwisu Instagram i opisujemy je hashtagami:

  • #poznajPROW
  • #PROWwarsztaty
  • #powiatHajnowski

Uruchomiliśmy specjalną stronę, na której można zobaczyć przesłane zdjęcia. Zdjęcia Poznaj PROW dostępne w tym miejscu.

instagram

PROW to Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, instrument polityki Unii Europejskiej w zakresie rozwoju obszarów wiejskich w Polsce. Pieniądze z PROW, a jest och ponad 17 mld euro, można uzyskać  w czterech osiach:

  • Oś 1: Poprawa konkurencyjności sektora rolnego i leśnego
  • Oś 2: Poprawa środowiska naturalnego i obszarów wiejskich
  • Oś 3: Jakość życia na obszarach wiejskich i różnicowanie gospodarki wiejskiej
  • Oś 4: LEADER (wspiera tzw. Lokalne Grupy Działania – partnerstwa terytorialne funkcjonujące na obszarach wiejskich)

 

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża, Bielsk Podlaski, Czeremcha, Czyże, Dubicze Cerkiewne, Hajnówka, Kleszczele, Narew, Narewka, Powiat białostocki, Powiat bielski, Powiat siemiatycki Tagi: 

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...