Konsultacje społeczne w Hajnówce nt. strategii rozwoju 2015 – 2020

13 maja w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Hajnówce odbyły się pierwsze otwarte konsultacje społeczne dotyczące opracowania nowej „Strategii zrównoważonego rozwoju powiatu hajnowskiego na lata 2015 – 2020”. Dokument opracowywany będzie w ramach projektu „Platforma współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju rejonu Puszczy Białowieskiej”. Za realizację odpowiada Starostwo Powiatowe w Hajnówce, a wykonawcą zostało Dolnośląskie Centrum Rozwoju Lokalnego z Wrocławia.

W trakcie konsultacji wykonawcy zapoznali z metodologią oraz harmonogramem prac licznie zebranych uczestników. Starosta hajnowski, Włodzimierz Pietroczuk, podkreślał znaczenie dokumentu dla rozwoju powiatu oraz zachęcał do jego współtworzenia.

W części warsztatowej spotkania przeprowadzono analizę SWOT, w której uczestnicy mogli określać mocne i słabe strony powiatu oraz wypisywać szanse i zagrożenia dla rozwoju regionu Puszczy Białowieskiej.

Postępy z prowadzonych prac mają być na bieżąco poddawane ocenie społecznej. Wszelkie informacje odnośnie strategii można śledzić na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Hajnówce w zakładce „Strategia zrównoważonego rozwoju powiatu hajnowskiego na lata 2015 – 2020”. Będziemy o nich też informować na łamach naszego portalu.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z przeprowadzonych konsultacji.

DSC_0401DSC_0406422

5Informacje otrzymaliśmy od Emilii Korolczuk. Dziękujemy!

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...