„Kto Ty jesteś – Polak mały”. Warsztaty w bibliotece

10 maja, w sobotę, w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, zorganizowano warsztaty edukacyjne dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

Już o 9:00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce zawitali uczniowie ze Szkoły Podstawowej n6 , reprezentujący „Kółko Czytelnicze” pod opieką pań Grażyny Pawluczuk i Jolanty Stawasz.

Pracownicy biblioteki przygotowali prezentację multimedialną pod tytułem „Kto Ty jesteś, Polak mały”. Wszystko w ramach lekcji historii i patriotyzmu. Dzieci poznały polskie symbole narodowe – flagę i godło Polski. Uczniowie zapoznali się również z okolicznościami powstania wiersza „Kto Ty jesteś? Polak mały”, który wspólnie wyrecytowali.

Dzieci wspólnie z paniami i pracownikami biblioteki, wyszukiwały na mapie Polski największe i najważniejsze miasta. Miały okazję poznać Warszawę jako stolicę Polski, którą w 1596 roku król Zygmunt III Waza przeniósł z Krakowa. Uczniowie obejrzeli siedziby najwyższych władz państwowych: Prezydenta i Sejmu. Poznaliśmy warszawskie zabytki, muzea oraz pomniki i miejsca pamięci narodowej które przypominają o czasach wojny. Poznali Stare Miasto, piękne kościoły, wśród nich Katedrę Świętego Jana, Plac Zamkowy wraz z Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta, ,Park Łazienkowski, pomnik Chopina oraz park i pałac w Wilanowie. Pracownicy biblioteki przybliżyli też dzieciom święta państwowe, m.in. historię powołania i upadku Konstytucji 3 Maja, podkreślając jej współczesne znaczenie.

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości Alli Gryc

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...