Kultura w hajnowskim areszcie

Wiktor Malinowski z Teatru Delikates oraz Pani Adrianna Dębowska odwiedzili areszt śledczy w Hajnówce.

Adrianna Dębowska przygotowała wykład połączony z prezentacją multimedialną na temat: „Jak patrzeć na dzieło sztuki, by widzieć i rozumieć więcej”. Wyjaśniła na co odbiorca obrazu powinien zwracać uwagę, chcąc zobaczyć to, co chciał pokazać światu jego autor.

Na podstawie najsłynniejszych dzieł sztuki pokazała, że interpretacja nie jest trudna, wymaga odrobiny wyobraźni i wiedzy autobiograficznej.

Drugim niecodziennym wydarzeniem był spektakl, w którym Wiktor Malinowski pomieszał wszystko, co jest oczywiste. Na terenie boiska wśród osadzonych poszukiwał św. Graala, „ może to jest kielich, może to jest kamień, może to jest księga…”zadanie trudne, ale też będące niesamowitym wyzwaniem.

Swoją charyzmą, ekspresją zaangażował osadzonych do spektaklu, którzy bez większych oporów wzięli w nim udział. Poważne treści ubrane w humorystyczny sposób rozbawiły widzów, dzięki czemu czas minął szybko, miło i przyjemnie. Według autora św. Graal znajduje się w nas i każdy ma możliwość do niego dotrzeć, wystarczy chcieć.

Wyjątkowi goście z wyjątkową edukacją w czasie realizowanych spotkań pokazali osadzonym na czym polega postawa otwarta i tolerancyjna i ku zaskoczeniu wszystkich skazani bardzo chętnie zaangażowali się w zaproponowaną zabawę.

aresztanci-hajnowka-1

aresztanci-hajnowka-2źródło: tekst:st.szer. Marta Domin i zdjęcia: Ewelina Łuszcz

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...