Laureaci konkursu „Święty Maksym Gorlicki – kapłan męczennik”

Konkurs plastyczny „Święty Maksym Gorlicki – kapłan męczennik”, skierowany do dzieci i młodzieży, został zorganizowany w tym roku nieprzypadkowo. To właśnie teraz przypada 20. rocznica kanonizacji św. Maksyma Gorlickiego, będąca pierwszą kanonizacją w historii Cerkwi Prawosławnej na Łemkowszczyźnie. W tym roku mija również 100 lat od męczeńskiej śmierci świętego.

św. maksym gorlicki wikipedia

Na konkurs wpłynęło 58 prac. Spośród nich jury w składzie ks. Pawła Zabrockiego (przewodniczącego), Zenaidy Jakuć oraz Moniki Lewczukovej, wyłoniło zwycięzców.

W kategorii przedszkolaków, I miejsce zajęła Anastazja Gromacka (Przedszkole nr 3 w Hajnówce), II miejsce Weronika Tokarczuk, III zaś, jej koleżanka z przedszkola nr 1 Hajnówce, Małgorzata Sieliwoniuk. Wyróżnienia otrzymali wychowankowie Przedszkola nr 1: Gabriel Misiejuk oraz Wojciech Kondratiuk.

W kategorii klas I – III szkoły podstawowej, I miejsce zajęła Patrycja Radosiuk (SP nr 2 w Hajnówce), II jej koleżanka ze szkoły, Julianna Masalska. Kolejne miejsca przypadły uczennicom Szkoły Podstawowej nr 3 w Hajnówce, Natalii Kulik (III miejsce) oraz Paulinie Dmitruk (IV miejsce). Wyróżnienia otrzymali: Szymon Masalski i Daria Adamczuk z SP nr 2 Hajnówce oraz Wioletta Juchimiuk i Zofia Filipiuk z SP nr 3 w Hajnówce.

W kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej, I miejsce zajął Jakub Parfieniuk (SP nr 3 Hajnówce), II – Jakub Kazimiruk z SP w Nowokorninie, III zaś – Natalia Pietruczuk z SP nr 5 w Hajnówce. Jury przyznało wyróżnienia Gabrieli Kiendyś z SP nr 6 w Hajnówce oraz Małgorzacie Simoniuk i Kindze Kuptel z SP nr 3 w Hajnówce.

W kategorii gimnazjum, I miejsce zajęła Patrycja Dziedzik z Gimnazjum w Narwi, II miejsce – Wiktoria Świętuchowska z ZS nr w Hajnówce, III zaś – Paulina Janowicz z ZS nr 1 w Hajnówce. Jury wyróżniło pracę Karoliny Tokajuk z Gimnazjum w Kleszczelach.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła Paulina Kiprianiuk z LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Hajnówce, II miejsce – Aleksandra Baczyńska z ZS z DNJB w Hajnówce. Wyróżnienia otrzymały uczennice ZS z DNJB w Hajnówce: Urszula Borowik i Natalia Sawicka.

18 czerwca w sali przy parafii Św. Trójcy w Hajnówce, nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród ufundowanych przez Fundusz Katechetyczny Warszawskiej Metropolii Prawosławnej.

Zdjęcia nagrodzonych prac obejrzeć można odwiedzając portal Urzędu Miasta Hajnówka.

Konkurs został zorganizowany przez doradcą metodycznego ds. nauczania religii prawosławnej, Lillę Busłowską, przy współpracy z parafią p.w. Św. Trójcy w Hajnówce i działającym przy parafii Bractwie Młodzieży Prawosławnej. Konkurs odbył się z błogosławieństwa Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski.

Źródło: portal UM Hajnówka

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...