List gończy za przedsiębiorcą z Białowieży

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach chce wystawić międzynarodowy list gończy za właścicielem wytwórni wód mineralnych w Białowieży.

Przedsiębiorca pojawił się regionie w latach 90 z wypchanym portfelem. Rozmawiał w języku angielskim i miał 2 obywatelstwa – amerykańskie i izraelskie.

Sam A. stał się właścicielem kilku firm w województwie podlaskim m.in. wytwórni wody mineralnej Białowieska z Białowieży. W całym województwie traktowano go jak jednego z najpoważniejszych biznesmenów.

Prokuratura uważa, że Sam A. działał na szkodę firmy sprzedając swoje produkty poniżej kosztów produkcji. Biznesmen przepisał swoje firmy na inne osoby już w roku 2006 kiedy to otrzymał sądowy zakaz prowadzenia działalności gospodarczej na terenie całego kraju.

Prokuratura w Suwałkach prowadzi do dziś śledztwo w którym jest wiele wątków. Jednym z nich jest działanie Sama A. na szkodę własnych firm a nawet pranie brudnych pieniędzy.

Sam A. tak samo szybko wyjechał z Polski jak się pojawił. Prokuratura Okręgowa w Suwałkach zwróciła się do amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości o przedstawienie zarzutów biznesmenowi. Kolejnym krokiem śledczych jest wydanie za mężczyzną Międzynarodowego Listu Gończego, który to pozwoli na zatrzymanie Sama A. na terenie krajów Unii Europejskiej – o ile się  w nich jeszcze pojawi.

źródło Białystok Online

 

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża Tagi: 

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...