Małe dzieci pod opieką pijanego opiekuna

Wczoraj około godziny 16.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim otrzymał zgłoszenie o dwójce małych dzieci, które siedzą na parapecie otwartego okna w lokalu znajdującym się na czwartym piętrze bloku mieszkalnego.

Policję zaalarmowała przypadkowa kobieta zaniepokojona tą sytuacją. Policjanci natychmiast pojechali na wskazany miejsce. Na szczęście dzieci na parapecie nie było. Pod drzwiami zastali 39-letnią krewną, która bezskutecznie próbowała dostać się do mieszkania.

Po przybyciu mundurowych mieszkanie otworzył 37-latek, który miał blisko 2,3 promila alkoholu w organizmie. W mieszkaniu panował bałagan, na podłodze leżały porozrzucane butelki po piwie oraz porozlewany był alkohol. W takich warunkach przebywało rodzeństwo ubrane jedynie w bieliznę: 3-letnia dziewczynka oraz jej 6-letni brat.

Na pytania funkcjonariuszy przebywający w mieszkaniu znajomy matki dzieci nie potrafił odpowiedzieć, co maluchy robiły wcześniej i czy mogły siedzieć na parapecie otwartego okna. Mundurowi ustalili, że matka maluszków jest obecnie w pracy.

Policjanci pojechali do sklepu spożywczego, gdzie pracowała 34-latka, aby jak najszybciej przekazać jej dzieci pod opiekę. Tam okazało się jednak, że kobieta również jest nietrzeźwa – miała w organizmie 2,1 promila alkoholu. W tej sytuacji małe rodzeństwo trafiło pod opiekę swojej krewnej.

Bielscy policjanci szczegółowo wyjaśniają teraz okoliczności tego zdarzenia Dalszymi losami rodziny zajmie się sąd rodzinny, a 34-latka odpowie również za wykonywanie czynności zawodowych w stanie nietrzeźwości.

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Bielsk Podlaski

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...