Młodzież na rynku pracy – spotkanie w Młodzieżowym Centrum Kariery

19 marca w Młodzieżowym Centrum Kariery w Hajnówce odbyło się spotkanie z uczestnikami projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież  z pierwszej klasy technikum z Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce. Głównym celem zajęć było przedstawienie i uświadomienie młodzieży elementów rynku pracy, aktywnych metod szukania pracy oraz przybliżenie zawodów przyszłości i omówienie prognoz Rządowego Centrum Studiów Strategicznych dotyczących zawodów i branż, w których będzie można łatwiej znaleźć zatrudnienie.

Katarzyna Oniskiewicz, prowadząca spotkanie, uświadomiła uczestników projektu, iż sami powinni  dokonywać świadomego wyboru edukacyjno-zawodowego w zależności od rodzaju swoich zainteresowań i umiejętności jakich nabywają ucząc się przez całe życie. Uczestnicy spotkania debatowali jak utrzymać się na rynku pracy, co zrobić, aby uzyskać zatrudnienie i jak go nie stracić. Prowadząca podkreśliła, iż konieczna jest zmiana myślenia młodzieży do podejścia i wymagań, jakie stawia obecny rynek pracy. Młodzi ludzie muszą nauczyć się funkcjonowania oraz przystosowania do bieżących oczekiwań pracodawców. Elastyczność zarówno edukacyjna, jak i w zakresie dostosowania się do potrzeb pracodawców jest warunkiem niezbędnym, aby zaistnieć na rynku pracy. Potrzebna jest nie tylko aktywność w miejscu pracy, ale również w trakcie jej poszukiwania.

Ohp jako realizator usług rynku pracy

M. Tichoniuk

Tekst dzięki uprzejmości Katarzyny Oniskiewicz

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...