Najpiękniej zaśpiewali pieśni Barda

7 czerwca w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się przesłuchania konkursowe I Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy.

3 osobowe jury, po wysłuchaniu 21 wokalistów, przyznało następujące nagrody:

W kategorii dzieci i młodzież w wieku 10 – 17 lat, wyróżnienie za wykonanie utworów „Trzy miłości” i „Tango Tandresse”, otrzymała Aleksandra Muszyńska z Białegostoku.

Dwa pierwsze miejsca w kategorii dorosłych wyśpiewali wokaliści z Warszawy. Nagrodę za I miejsce otrzymał Michał Konstrat za wykonanie utworów „Molitwa” oraz „Na strychu wspomnień”, II miejsce zajęła Aleksandra Bogucka, za wykonanie utworów „Wańka Morozow” oraz „Wiosna 1905”. Jury przyznało dwie nagrody premiujące III miejsce. Otrzymali je Julita Wawreszuk z hajnowskiego Studia Piosenki HDK za wykonanie utworów „Zaciągnijcie na oknie niebieską zasłonę” oraz „Wybacz mamasza” i Jakub Zuckerman z Góry Puławskiej za wykonanie „Piosenki o papierowym żołnierzyku” oraz „Rzeki Zapomnień”.

Jury przyznało również wyróżnienia. Otrzymali je Aleksandr Kaziej z Prużan na Białorusi za wykonanie utworów „Waszie błagodorije” i „Piesnia pra sabaku” oraz Jerzy Bachar z Bartoszyc, który zaśpiewał „Niebieski trolejbus” i „Pieśń Gruzińska”.

Pieśni Barda w wykonaniu laureatów, będzie można usłyszeć podczas Koncertu Galowego, zaplanowanego na 13 lipca w Amfiteatrze Miejskim w Hajnówce.

Źródło: Hajnowski Dom Kultury facebook

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...